Telefon: +420 777 299 223
5.května 108, Milevsko, Zobrazit na mapě
 

Tipy pro volný čas

Sportovní aktivity

Letní sportovní areál a zimní stadion - cca 2kmLetní koupaliště - cca 1,5kmTenisové kurty - cca 1,5km

Tenisový areál v městském parku Bažantnice vznikl roku 1927. Tvořil ho pouze jediný antukový kurt. V dalších letech dvorce přibývaly. V roce 1989 se kapacita areálu rozšířila na současných osm kurtů umožňujících konání různých turnajů, soustředění a mistrovských zápasů. Počet kurtů uspokojuje i poptávku rekreačních tenistů.


Golf Čertovo břemeno - 24km (cca 25 min autem)

Golf Čertovo břemeno(po dohodě možno zajistit instruktora)
Čertovo břemeno – název nedalekého skalního útvaru, k němuž se váže stará pověst. Roztroušené zbytky kamenného břemene dávají hřišti charakteristický ráz.
Prvních 9 jamek bylo uvedeno do provozu v červnu 2002 včetně recepce, cvičné louky, putting a chipping green. Od zahájení sezóny 2009 se hraje na 18 jamkách.
Křižují jej dva potůčky a jeho součástí je několik rybníků a řada tůní. Na hřišti je možno hrát i bez HCP, vyžaduje se však ovládání hry, znalost pravidel a etikety pod sankcí vyloučení ze hry.

Lyžařský areál Moninec - 25km (cca 25 min)

Lyžařský areál MoninecUprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř vznikl ojedinělý projekt sportovního a rekreačního komplexu s celoročním využitím. Nejdelší sjezdovka je dlouhá 1200 m s převýšením 212 m. Nechybí ani lanovka a vlek. Můžete využít nabízených sportovních aktivit - tubing, lanový park, trampolína, vyhlídková jízda lanovkou, horské koloběžky, travní lyže, mountainboard, lukostřelbu a horská kola.

Lezecké zajištěné cesty Jickovice - 10 km (cca 15 min)

Lezecké zajištěné cesty Jickovice Skály se nacházejí v poklidné oblasti na břehu Vltavy nedaleko stejnojmenné vesnice. Mají podobu přerušovaného pásu okrajových skal, které jsou tvořeny pevnou porfyrickou žulou. Naleznete zde pěkné lezení s řadou výstupů v kolmé i poklopené skále avšak se sporadickým odjištěním, které bezpodmínečně vyžaduje vlastní cajk.
U těžších cest je jištění pomocí borháků a vlastních jistících prostředků.

Lezecká stěna Písek - 25km (cca 25 min)

(po dohodě možné zajistit instruktora v terénu i na stěně)

Cyklotrasy a turistické trasy

Zajímavé místní cyklotrasy Vám rádi doporučíme.

Další tipy naleznete na www.milevskem.czRybolov - např. Vášův mlýn cca 3km

Rybník je bohatě zarybněn (kapr, amur, lín, štika , candát, okoun, bílé ryby). Chytá se zde denně od poloviny dubna do konce října. Břehy jsou upravené, místa vyhrazená k lovu jsou v terénu vyznačena tabulkami, ostatní plocha je ponechána jako klidová zóna. Parkovat lze bezplatně na vyhrazeném místě 50 m od hráze.
Město Milevsko

Město Milevsko leží na hranici Táborské a Votické vrchoviny ve středním Povltaví v okrese Písek v nadmořské výšce 465 m. Je vzdáleno asi 12 km od Orlické přehrady a 20 km severozápadně od města Tábor.