Telefon: +420 777 299 223
5.května 108, Milevsko, Zobrazit na mapě
 

Tipy pro volný čas

Sportovní aktivity

Zážitkový park Zeměráj - cca 12 km

Přírodní park plný zážitků a poznání pro děti i dospělé, zábava na celý den. V malebné krajině nedaleko Milevska se na ploše 9 hektarů nachází archeoskanzen raného středověku, více než kilometr dlouhá stezka naboso, dřevěné bludiště, dětská vesnička, interaktivní herna, množství přírodních hřišť, her a zábavných i naučných prvků, dobrodružných úkolů a hlavolamů. Nechybí ani stylová hospůdka v usedlosti s roubeným domem z roku 1640. Zeměráj je členem mezinárodní asociace archeologických muzeí v přírodě EXARC a stal se vítězem soutěže CzechTourism DestinaCZe v kategorii „Zážitek na 1000 % pro celou rodinu".

Letní sportovní areál a zimní stadion - cca 2 km

Letní stadion se sestává z travnatého fotbalového hřiště 66 x 100 m s atletickým antukovým oválem dlouhým 400 m se čtyřmi dráhami, pro běh na 100 m je drah šest. Tráva fotbalového hřiště byla v roce 2014 kompletně rekonstruována včetně drenážního systému a závlahy. V zámezí za fotbalovými sítěmi je dále sektor pro vrch koulí, pro skok daleký a skok vysoký. Na západní straně stadionu je tribuna pro 1500 diváků. Pod tribunou se nachází veškeré zázemí pro sportovce. V tribuně je také bufet s občerstvením nebo sauna se zchlazovacím bazénkem.

Letní koupaliště - cca 1,5 km

Areál koupaliště nabízí v letních měsících možnost relaxace u vody v poklidném koutě města. V případě volby aktivního odpočinku si zde lze zahrát beach volejbal v písku nebo tenis, badminton či nohejbal na zpevněném povrchu z prosívky. V areálu jsou umístěny také herní prvky pro děti, jako je hrad, trampolína, pískoviště nebo pérové houpačky.

Tenisové kurty - cca 1,5 km

Tenisový areál v městském parku Bažantnice vznikl roku 1927. Tvořil ho pouze jediný antukový kurt. V dalších letech dvorce přibývaly. V roce 1989 se kapacita areálu rozšířila na současných osm kurtů umožňujících konání různých turnajů, soustředění a mistrovských zápasů. Počet kurtů uspokojuje i poptávku rekreačních tenistů.


Golf Čertovo břemeno - 24 km (cca 25 min autem)

Golf Čertovo břemeno(po dohodě možno zajistit instruktora)
Čertovo břemeno – název nedalekého skalního útvaru, k němuž se váže stará pověst. Roztroušené zbytky kamenného břemene dávají hřišti charakteristický ráz.
Prvních 9 jamek bylo uvedeno do provozu v červnu 2002 včetně recepce, cvičné louky, putting a chipping green. Od zahájení sezóny 2009 se hraje na 18 jamkách.
Křižují jej dva potůčky a jeho součástí je několik rybníků a řada tůní. Na hřišti je možno hrát i bez HCP, vyžaduje se však ovládání hry, znalost pravidel a etikety pod sankcí vyloučení ze hry.

Lyžařský areál Moninec - 25 km (cca 25 min)

Lyžařský areál MoninecUprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř vznikl ojedinělý projekt sportovního a rekreačního komplexu s celoročním využitím. Nejdelší sjezdovka je dlouhá 1200 m s převýšením 212 m. Nechybí ani lanovka a vlek. Můžete využít nabízených sportovních aktivit - tubing, lanový park, trampolína, vyhlídková jízda lanovkou, horské koloběžky, travní lyže, mountainboard, lukostřelbu a horská kola.

Lezecké zajištěné cesty Jickovice - 10 km (cca 15 min)

Lezecké zajištěné cesty Jickovice Skály se nacházejí v poklidné oblasti na břehu Vltavy nedaleko stejnojmenné vesnice. Mají podobu přerušovaného pásu okrajových skal, které jsou tvořeny pevnou porfyrickou žulou. Naleznete zde pěkné lezení s řadou výstupů v kolmé i poklopené skále avšak se sporadickým odjištěním, které bezpodmínečně vyžaduje vlastní cajk.
U těžších cest je jištění pomocí borháků a vlastních jistících prostředků.

Lezecká stěna Písek - 25 km (cca 25 min)

(po dohodě možné zajistit instruktora v terénu i na stěně)

Cyklotrasy a turistické trasy

Zajímavé místní cyklotrasy Vám rádi doporučíme.

Další tipy naleznete na www.milevskem.czRybolov - např. Vášův mlýn cca 3 km

Rybník je bohatě zarybněn (kapr, amur, lín, štika , candát, okoun, bílé ryby). Chytá se zde denně od poloviny dubna do konce října. Břehy jsou upravené, místa vyhrazená k lovu jsou v terénu vyznačena tabulkami, ostatní plocha je ponechána jako klidová zóna. Parkovat lze bezplatně na vyhrazeném místě 50 m od hráze.
Město Milevsko

Město Milevsko leží na hranici Táborské a Votické vrchoviny ve středním Povltaví v okrese Písek v nadmořské výšce 465 m. Je vzdáleno asi 12 km od Orlické přehrady a 20 km severozápadně od města Tábor.